O nás

Jednorožčí příběh

Když slunce přemluvilo nebe, aby přestalo plakat, objevila se na obloze duha. Veselá a barevná, zrovna taková, jakou si umíte představit.. A někde tam, kde ta krásná duha končí (nebo začíná?) uspávala každý večer jednorožčí maminka svou malou jednorožčí holčičku. Pokaždé jí zpívala ukolébavku, hladila ji po vlasech a snažila se zase si naplno užít tu kouzelnou chvilku, kterou by chtěla uchovat navždy. Moc dobře si uvědomovala, jak je čas neúprosný a že se z jejího malého jednorožčího miminka jednou stane velká jednorožčí slečna. Vždyť už se sotva vejde do postýlky!

Tak moc si přála zastavit čas a zůstat tak se svým milovaným miminkem v tuhle chvilku, kterou slovy nejde popsat! Pokaždé si přála to samé. Přála si to tak moc až ji jednoho magického večera navštívila víla.

"Ach vílo!" posteskla si maminka. "Vílo milá, zastav čas! Zastav ten čas, a zvěčni nám tak ten okamžik!".

Víla, dojatá láskou jednorožčí maminky, její přání vyslyšela. Proměnila jednorožčí maminku i její jednorožčí miminko v plyšová zvířátka. A aby tu chvilku opravdu uchovala tak, jak slíbila, šije a posílá plyšové jednorožce dětem do opravdového světa. Aby mohly taky zastavit čas, když je večer maminka dává do postýlky a zpívá jim ukolébavku.


Nosí zn. Tessie 

Vše začalo jednou manželovou myšlenkou spojit příjemné s užitečným a  roztrhanými monterkami.  A tak jednou pod vánočním stromečkem přistál od Ježíška šicí stroj s dopisem: šikovný pomocník, díky kterému manželovi nepotáhne na kolínka. Jelikož jsem ale se strojem neuměla, ležel dobře rok a půl ve skříni. Pak jsem jednou objevila inzerát,  nabízející jednodenní kurz šití. Zavolala jsem paní, domluvily jsme se a v daný den školení jsem ušila své úplně první kalhoty pro tehdy půl roční dcerku.

 A pocity? Dokázala jsem to, nic to není, kalhoty jsou super a úplně jiné než kupované. A jsou ode mě..

Půl roku na to jsem si nechala ušít vlastní štítky, dostala k narozeninám další šicí stroj - overlock a rozjížděla jsem si vlastní značku, vlastní střihy a výrobky.

A monterky? Stále nezašité a roztrhané leží u šicího stroje a čekají, až budu mít chvilku čas mezi zakázkami. A manžel si raději koupil nové, aby kolena netrpěla...